Niečo málo o nás

Patríme medzi spoločnosti s niekoľko ročnou praxou so stovkami úspešných pristátí. Po toľkých rokoch už nie je pre nás balónové lietanie koníček, je to pre nás životný štýl. Jednoducho sme balónoví nadšenci telom i dušou. 

pilot Matej

Matej

pilot 

Po prvom lete na košicke fieste a balonárskom výcviku na Zámku Radešín už nič nestálo v ceste zrodu novej balonárskej základne v Žiline! Rok 2008 – 2012 výcvik, následne v roku 2012 kúpa prvého balóna a založenie spoločnosti Balonom.sk. V roku 2017 plánovaný presun do Tatier a založenie tatrybalonom.sk

pilot Marián

Marián

pilot 

V roku 2012 začínal ako doprovod v Balonom.sk. Po výcviku na balonóvom zámku v Radešíne je od roku 2016 plnohodnotným pilotom so stovkami bezpečných pristátí. Špecializuje sa na zimný prelet Vysokých Tatier.

pilot Vladim

Vladim

pilot 

Podobne, ako mnohí, začínal vedením doprovodného vozidla. Dnes je Vladim skúsený komerčný a súťažný pilot s veľkými medzinárodnými skúsenosťami

pilot Peter

Peter

pilot 

Peter je momentálne najstarší slovenský pilot balónov. Jeho začiatky balónového lietania siahajú až do roku 1988 odkedy nazbieral množstvo cenných skúseností. Taktiež sa môže pochváliť svojimi medzinárodnými aktivitami, najmä 20. účasťou v jednej z najatraktívnejších balónových súťaží na svete v japonskej Ságe.

šofér Matej

Matej

posádka balóna a šofér doprovodného vozidla

Matejov začiatok v spoločnosti Balonom.sk sa datuje na jar 2015. Patrí medzi najskúsenejších v posádke a ak by sme mali Mateja citovať, tak by určite povedal: „Po toľkých rokoch to už nieje len aktívny koníček, ale aj životný štýl“.

šofér Michal

Michal

posádka balóna a šofér doprovodného vozidla

Michal patrí medzi najskúsenejších členov posádky a šoférov v tíme Balonom.sk. 

šofér Ondrej

Ondrej

posádka balóna a šofér doprovodného vozidla

Ondrejova kariéra posádky balóna a šoféra doprovodného vozidla sa začala v roku 2015. Odvtedy bezpečne odposádkoval niekoľko desiatok letov a nazbieral tak množstvo skúseností.

sofér Daniel

Daniel

posádka balóna a šofér doprovodného vozidla

Od roku 2018 je Daniel aktívnym členom tímu Balonom.sk, odkedy nazbieral množstvo skúseností s obsluhou balóna a vedením doprovodného vozidla. Od roku 2022 je taktiež správcom priestorov a techniky na základni v Žiline. 

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

tatrybalonom.sk